Co warto zobaczyć na Starym Kontynencie?
Być może przyroda zamieszkiwanego przez nas kontynentu może wydawać się dla wielu nużąca, przynajmniej jeśli porównywać Europę z Azją, to jednak nie można powiedzieć, iż nasze miasta są w jakiś sposób gorsze od tych miast, które są umiejscowione na innych kontynentach. Chociaż i z tą przyrodą to nie jest tak, że np. nasze góry są brzydsze – są gusta i guściki. Warto jednakże zastanowić się w takim razie co w istocie warto zobaczyć. Skupmy się na miastach. Na początek naturalnie nasz kraj… Kapitalnym miejscem do zwiedzenia jest Kraków, Poznań, lecz również chociażby Kazimierz Dolny.
Warto pojechać w góry oraz morze. Generalnie w Polsce raczej nie brakuje interesujących miejsc. Dla zwolenników wyjazdów za granicę można polecić wycieczki last minute do Pragi. Trzeba wiedzieć, iż Praga jest bardzo ładnym miastem – wartym przynajmniej 3 dni zwiedzania. Warto jednakże postarać się zostać w stolicy Czeskiej Republiki trochę dłużej, aby móc chłonąć atmosferę miasta. Jeżeli wziąć pod uwagę krótsze podróże, ciekawym miejscem może być Czeski Krumlov. Zapewne niezbyt wielu mieszkańców Polski zna to miasteczko – bez dwóch zdań jedno z najbardziej klimatycznych miast w Europie.
Na większą uwagę zasługują także typowo niemieckie miasta. Zatem chociażby Berlin – zlokalizowany niedaleko polskiej granicy. Berlin to teraz duża metropolia, przecież to stolica RFN. Jednakże w porównaniu do np. Hamburga, Berlin wcale nie wygląda na bogate miasto – przynajmniej jeżeli brać w rachubę niemieckie realia. Fantastycznym miejscem na wycieczkę jest również Amsterdam – szczególnie stolica Holandii powinna spodobać się młodym osobom. Takich miast oraz miasteczek można wymienić jeszcze wiele. To doskonały dowód na to, że nie ma dużo bardziej zróżnicowanego kontynentu, aniżeli Europa. To 100% pewnik.

Comments are closed.